Історико-географічна довідка

Навчальний заклад розташований у центрі села за 14 км від районного центру, за 30 км від залізничної станції міста Ромни, за 4 км від автошляху Липова Долина - Ромни.

У другій половині ХІХ століття на території сучасного села Байрак було кілька шкіл (в х. Байрак, х. Ющенківка, х. Байрак-2, на Туневому).

Церковно-приходська школа відкрита в 1900 році в х. Михайлівка з однією класною кімнатою на 50 учнів. У цьому ж році в х. Байрак-2 відкрито трикласну земську школу.

В 1917році відкpито початкову школу в х. Байрак.

Наприкінці 20-х років ХХ століття біля х. Михайлівка була побудована семирічна школа.

В 1937 році розпочато будівництво двоповерхової Байрацької середньої школи, яку завершили будувати в 1940 році.

За період роботи школи в ній навчалося близько 15000 дітей села Байрак і навколишніх сіл.

Випускники навчального закладу працюють у різних сферах виробництва, де більшість із них зарекомендували себе як освічені і культурні люди.

Найяскравіші постаті серед випускників школи

Терещенко Сергій Миколайович – доцент медичних наук

Самілик Григорій Михайлович – кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України

Неділько Микола Семенович – художник-імпресіоніст