Консультативний центр "Разом з мамою"

Значення колискових пісень у розвитку дитини

Батьки знають, як буває іноді непросто укласти малюка спати. Але нічого тут винаходити не треба, спокон віків відомо універсальне «снодійне» для дітей і дорослих - колискові пісні. Наші предки не дарма вважали, що виховання дитини бере свій початок від колискових, і надавали цим пісням містичне значення. У колишні часи колискові виконували роль заклинання, у пісні мати просила дати її дитині сили для сну і зростання, щоб він був багатим і здоровим у майбутньому. Кожному немовляті колискова належала своя - її відразу після народження складала мати. Потім ця пісня все життя залишалася його оберегом. Колискова і сьогодні є першим музичним враженням немовляти. Ноти замість таблеток.Можна сміливо сказати, що колискові пісні є універсальним терапевтичним засобом. Починати спів колискових малюкові потрібно ще в період вагітності. Доведено, що дитина в утробі матері сприймає музику, мову, інтонації голосу. Новонароджений, слухаючи пісеньки, які мама співала йому, впізнає їх і заспокоюється, скоріше починає реагувати на мамин голос і видавати у відповідь мелодійні звуки. Доведено, що відмінний профілактичний засіб проти рухових і мовних розладів (заїкуватість, тіки, порушення координації, моторні стереотипи) - унікальна ритміка колискових пісень. Крок до розвитку мовлення. Через спів дитина отримує перші уроки розвитку мовлення. У відповідь мамі вона починає «гулити», а значить, розвивається її гортань - головний інструмент нашої мовної діяльності. Колискова розрахована на властивості пам´яті немовляти, яке ще не може міцно запам´ятовувати словесну інформацію. Однак колискові потрібні не тільки немовлятам, але й більш дорослим дітям. Вони дають ази граматичного ладу мовлення, допомагають утворювати однокореневі слова (наприклад, «кіт», «котичок», «коток», «котик», «котя»). У старшому дошкільному віці важливим завданням стає вироблення дикції. Відомий факт, що у дитини в цьому віці ще недостатньо координовано і чітко працюють органи мовленнєвого апарату. Багато ддітей відрізняються зайвою квапливістью в мові, нечітким вимовляння слів, «проковтуванням» закінчень або занадто сповільненою манерою вимови слів. Колискові лаконічні і чіткі по формі, вони глибокі і ритмічні, тому, повторюючи їх, діти долають ці недоліки мови. Головний вплив співу колискових на дітей - розвиток гнучкості і рухливості мовного апарату дитини, формування правильної вимови звуків, освоєння інтонаційних багатств і різного темпу мови. Вплив співу колискових важливий також для розвитку мислення дитини. Від того, які пісні співала їй мама (і чи співала взагалі), залежать характер маленької людини, її фізичне здоров’я, ступінь психологічної стійкості. Більше того, у колискових піснях мама вибудовує навколишній світ навколо дитини, як би противопоставляючи всім небезпекам зовнішнього світу теплоту і захищеність будинку. Ніжність, ласку, сердечність, задушевність, спокій несуть ці пісні, вони знімають зайву тревожність, збудження. Діти, які не знали колискових, виростають більш егоїстичними і злими, вони частіше схильні до різних психічних розладів.   Так співайте ж своїм дітям колискові хоча б до трьох років! Це допоможе їм вирости врівноваженими і доброзичливими людьми.

10:29 15.06.2021

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ ЗАКАЧУВАННЯ ДИТИНИ У ТРАНСПОРТІ

Вплив навіть незначних подразників на вестибулярний апарат дитини може ви­кликати в неї закачування. Тож поїздку на будь-якому транспортному засобі варто спланувати так, щоб вона не завдала дитині неприємних відчуттів. Основними симптомами закачування є відчуття дискомфорту, загальне нездужання, підвищене потовиділення, запаморочення, інтенсивне слиновиділення, нудота, блювота. Перед поїздкою не перегодовуйте дитину. Найліпше дати їй нежирну їжу з високим вмістом вуглеводів за півтори-дві години до поїздки. Плануйте поїздку так, щоб уникнути впливу чинників, що викликають закачування Оберіть маршрут рівною місцевістю, без різких перепадів чи поворотів. Виру­шайте в той час, коли дитина зазвичай уже готується до сну. Намагайтеся влаштувати дитину в транспорті максимально зручно. У літаку ліпше обрати місця між крилами, ближче до проходу, на кораблі - каюту, розташовану приблизно посередині корабля і подалі від камбуза. Усадіть дитину обличчям уперед за напрямком руху транспортного засобу і попросіть дивитися вперед і не визирати в бічне вікно чи ілюмінатор. Стежте за температурою повітря всередині транспортного засобу. За підвищення температури симптоми закачування посилюються, тому не одягайте дитину за­надто тепло. Регулюйте вентиляцію в транспортному засобі, оберіть, яке повітря більш сприят­ливе для дитини - з кондиціонера чи відчиненого вікна. Якщо дитину все ж таки закачує, то влаштуйте її зручно в положенні напівсидячи. Голову дитини нахиліть назад на спинку крісла, а ліпше - на підголівник дитячо­го дорожнього крісла. У разі нудоти попросіть дитину заплющити очі або дивитися на стелю чи небо. Дай­те їй послухати улюблену музику - це відволіче дитину від неприємних відчуттів. Якщо дитині стало зле, то запропонуйте їй випити охолодженої кип'яченої води. Медичні препарати в разі закачування можна вживати лише за призначенням лікаря.

09:00 15.06.2021