A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Байрацький ліцей Липоводолинської селищної ради Сумської області

У кого буває сім'я?

Дата: 01.03.2023 10:12
Кількість переглядів: 53

Програмовий зміст:

ГРАМАТИКА. Вправляти дітей  в утворенні слів на позначення назв малят тварин та  утворення назв тварин жіночого роду від іменників чоловічого роду. Удосконалювати навички вживати прийменники з іменниками. Вправляти у правильному вживанні іменників у знахідному відмінку множини.

Розвивати мовлення, мислення, память, увагу.

Виховувати цікавість до тваринного світу.

Формувати уявлення дітей про різноманітність тваринного світ, залежність малюків від батьків

Обладнання і матеріали: презентація, малюнки з зображенням тварин та їх дитинчат, таблички з написами: він, вона, вони; коректурні таблиці, фішки, м’яч, мікрофон.

 

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

 

 

1. Комунікативна діяльність. Мотивація заняття.

Пальчикова гра «Сім’я»

Оцей пальчик мій дідусь,

А ось цей бабуся,

Оцей пальчик мій татусь,

А ось цей мамуся,

А ось цей маленький я –

Це все дружня наша сім’я.

  • Про що ця гра?
  • Що таке на вашу думку сім’я?
  • У кого вона може бути?
  • А хочете дізнатися в кого крім людей буває сім’я?

 Дидактична вправа «Назви одним словом»

  • Якщо дасте правильно відповідь на запитання дізнаєтесь у кого є сім’я крім людей.
  • Кішка, корова, собака, кінь – це….
  • Вовк, ведмідь, лисиця, заєць – це…
  • Курка, гуска, качка – це …
  • Отже ми поговоримо сьогодні про сім’ї тварин.

 

2.   Пізнавальна діяльність.

2. 1.  Дидактична гра «Назви членів сім’ї» Презентація слайди №

Вовк  - вовчиця, вовченя.

Лис – лисиця, лисеня.

Заєць – зайчиха, зайченя.

Кіт – кішка, кошеня.

Ведмідь – ведмедиця, ведмежа.

Гусак – гуска, гусеня.

Качур – качка, каченя.

- Для чого діткам мама?

- Що робить папа?

- Що роблять дітки?

Як по іншому можна сказати на маму, папу, діток? (вона, він, вони)

2.2. Дидактична вправа «Він, вона, воно, вони.»

На столі розкладені картинки. Дитина бере картинку і співвідносить її з займенником, він, вона, воно.

Він – півень, бик, кіт, вовк, ведмідь.

Вона – кішка, корова, курка, гуска.

Воно – кошеня, цуценя, порося.

Вони – цуценяти, кошенята, поросята, телята.

 

2.3. Фізкультхвилинка з м’ячем «Кого ми бачили»

Ми були у лісі і там бачили багато …. (вовків, ведмедів, лисиць, білок)

Ми були у зоопарку і бачили багато … (жирафів, левів, моржів…)

Ми були в бабусі в селі і бачили багато … (корів, курей, свиней…)

Ми були на річці і бачили  багато

3. Оцінно-контрольна діяльність.

- Кожна сім’я має свій будинок. І тварини також будують собі будинки. Підкажіть мені хто де живе давши відповідь на запитання.

3.4. Робота з коректурними таблицями.

  • Хто будує свої будинки  на дереві? (пташка, білка)
  • Хто полюбляє плавати на воді? (качка, гуска, лебідь)
  • Хто полюбляє жити під землею? (миша, хом’як, кріт, черв’як)
  • Хто живе у воді? (крокодил, риби, рак)
  • Хто живе в клітці? (кролики, папуга)
  • Хто живе в курнику? (курка, гуска, качка)

Пригадайте  де в казках жили тварини?

3.5. Дидактична вправа «Хто і де заховався в теремку»

Дітям показується зображення теремка. Вони дивляться 1хв. Потім дають відповідь на запитання.

  • Хто був позаду теремка?
  • Хто був попереду?
  • Біля теремка?
  • В теремку.

4. Підсумок

Гра «Так – ні»

  • Всі тваринки мають сім’ю.
  • Папи та мами не захищають своїх діток від ворогів?
  • Свійські тварини самі будують собі будинки.
  • Люди годують диких тварин.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора