Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота у закладі – один із найважливіших напрямів у діяльності не лише класного керівника, а й кожного вчителя.

Мета: формування у дитини свідомого професійного вибору та виховання прагнення до самореалізації.

Завдання:

• ознайомити учнів із професіями;
  • навчити робити правильний вибір;
  • виховати спрямованість на самопізнання, яке допоможе визначитися з професією;
  • навчити співставляти свої вміння з вимогами до конкретної професії;
  • забезпечити розвиток важливих для здобуття професії якостей особистості.

Робота в закладі ведеться відповідно до плану профорієтаційної роботи, який включає перелік заходів, тем та окреслені напрямки діяльності.

Виховні заходи з профорієнтації для старшокласників спрямовані не тільки на інформування про необхідність обрати професію та напрямок подальшої освіти, а й на практичні поради. Організовуються зустрічі  з фахівцями, колишніми випускниками,  дискусії, конференції,  години спілкування. Під час проведення уроків та позакласних заходів учителями-предметниками забезпечується спрямованість на практичне застосування наукових знань у майбутньому, адже саме під час навчання формуються навички, які неодмінно знадобляться учням у майбутньому.

У рамках профорієнтаційної роботи відбувається співпраця школи з освітніми закладами: Державний професійно-технічний навчальний заклад «Роменське вище професійне училище», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Синівський професійний аграрний ліцей», Лебединський фаховий медичний коледж імені професора М.І. Ситенка.